Majitel restaurace.

Jak získat finance na rozjezd

Rozjet nový podnik vyžaduje kromě spousty času a úsilí i velkou finanční investici. Proto jsme dali dohromady pár tipů, které vám s vašimi začátky pomůžou.

Majitel restaurace.
STORYOUS

Kde získat úvěr

Získat úvěr na rozjezd nového podniku může být těžší, než se zdá. Mnozí poskytovatelé po vás mohou chtít jištění jinou nemovitostí či majetkem nebo doložení účelu čerpání, z čehož se může stát náročný a zdlouhavý proces. Ideální je tak požádat o úvěr bez zajištění. Ten začínajícím podnikatelům nabízí třeba ČSOB.

 

Ušetřete na poplatcích za platbu kartou

Na kvalitě vybavení nebo používaných surovin se příliš ušetřit nedá. Stejně tak ani na zaměstnancích, chcete-li, aby odváděli dobrou práci, byli u vás spokojeni a udrželi jste si je dlouho. Jednou z oblastí, kde ale ušetřit můžete, jsou platby kartou. Plánujete-li ve svém podniku nabízet možnost placení kartou (a v dnešní době bychom to určitě doporučovali), dejte si pozor, s jakými podmínkami si platební terminál sjednáváte. Především poplatky za transakce se u různých poskytovatelů mohou výrazně lišit. Jeden z nejvýhodnějších platebních terminálů si můžete sjednat přímo u Storyous.

Podívejte se na nabídku financování pro začínající podniky od Storyous & ČSOB zde.

Nezapomínejte na pojištění

Když už máte financování i vše ostatní zajištěno, nezapomeňte ještě na poslední důležitou část – svůj podnik si pojistit. Vytopené prostory, požár, ukradená tržba, to vše vás může potkat a váš provoz a především pak vaše finance výrazně ohrozit. Pojištěním proti rizikům tomu předejdete.